Boru Kesim

Birçok sektörde hizmetini sunarak demir çelik ve boru gibi her alanda daha hızlı, daha güvenilir ve daha kaliteli hizmetlerle müşteri memnuniyetini arttırmaktadır. Çok geniş çaplı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Deha Metal, yurt içi ve yurt dışında da hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Her kesime uygun olması ile de tercih edilen Deha Metal, hem ekonomik hem de kaliteli ürünlerle hizmet sunmaktadır. Sektörde birçok alanda hizmet sunan firma her çeşit boru kesim işinde de bir numaradır.

Her alanda ve her sektörde kullanılan bu boruların sağlam, tüm darbelere karşı dirençli olması ve boruların temizliğinin, bakımlarının rahat yapılması da çok önemlidir. Özellikle boruların dayanıklı, dirençli paslanmayan boru olması çok çok önemlidir. Günümüzde en çok tercih edilenler dekorasyon açısından parlak, daha estetik görünenlerdir. Farklı özelliklere sahip olan boruların özellikleri bakımından da birbirinden ayrılmaktadır. Boruların genel özellikleri şunlardır:

1) Dayanıklı olması

2) Paslanmaz olması

3) Parlak olması

4) Her türlü darbeye karşı dirençli olması

5) Dekoratif açıdan da güzel görünmesi

6) Temizliğinin rahat olması

Aynı zamanda en çok ihtiyaç duyulan bu boruların kolay temizlenebilir olması da çok önemlidir. Ve boruların kullanıcıların kullanabileceği şekle getirilmesi de oldukça önemlidir. Borular, kesim işlemi yapıldıktan sonra soğuması için bir süre bekletilir. Soğuma işlemi yapıldıktan sonra üzerindeki lekelerin temizliği asitle yapılır. Daha sonra kullanıma hazır olur. Boruların kullanım alanlarına göre birçok çeşidi vardır. Bunlar su boruları, sanayi boruları. Demir boruları ve doğal gaz borularıdır. Bunları da kullanım alanlarına göre açıklayalım.

1) SU BORULARI: Su boruları genelde sanayi sektöründe, imalat sektöründe ve inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Birçok alanda kullanılan su boruları özellikle su tesisatının olduğu alanlarda kullanılır. Isıtma sistemlerinde, inşaat sektöründe ve özellikle beyaz eşya alanında da kullanılır.

2) DEMİR BORULARI: Daha çok endüstri alanında kullanılan bu borular, çok dayanıklı olduğu için çelik boru olarak da bilinir. Çelik olduğu için paslanmaz, kırılmaz özelliği vardır. Bunlar da inşaat sektöründe çok yaygın olarak kullanılır.

3) SANAYİ BORULARI: Sanayi boruları daha çok sanayi sektöründe kullanılmaktadır. Alana göre üretimi yapılmaktadır. İmalat sektöründe, gemi, iklimlendirme sisteminde, enerji sektöründe kullanılmaktadır.

4) DOĞAL GAZ BORULARI: Bu borular sadece doğal gaz sektöründe kullanılmaz. Ayrıca pvc, bakır ve çelik olarak da kullanılmaktadır. Doğal gaz boruları dayanıklı olduğu için birçok alanda da kullanılmaktadır. Özellikle maden sektöründe, petrol sektöründe ve yer altında da kullanılmaktadır.

Sayılan tüm borular Deha Metal ayrıcalığı ile özenle üretilir.