Boyalı Profiller


Boyalı Profiller

 


Profiller hemen hemen her sektörde kullanılan içi boş metalden yapılmış özel çubuk şeklinde üretilen borulardır. Profiller farklı şekillere sahip olabilir. Kutu şeklinde, oval, boru ya da elips şekillerinde üretim yapılması mümkündür. Ayrıca bu şekillerin dışında özel şekillere sahip olan profil tasarımı ve üretimi de Deha Metal tarafından özenle yapılmaktadır. Profillerin standart olarak üretilmesi sürecinde genellikle bilinen ve en çok tercih edilen ürünlerin üretimi yapılarak stoklama yapılır. Eğer


Boyalı profil


talebi var ise yine daha önce hazırlanmış olan ürünlerden seçim yapılabilir. Özel renk talepleri olan müşterilerin renk ve profil şekli konusunda seçimleri de karşılanmaktadır.


Profiller Nerelerde Kullanılıyor? Deha Metal İçin Sipariş Süreci Nasıl İşliyor?


Sipariş sürecinde eğer müşteri tarafından farklı bir boya talebi var ise ya da şekil olarak özel şekillerden oluşan bir sipariş söz konusu ise gereksinim öncesinde iletişime geçilmesinde fayda vardır. Deha Metal mümkün olan en kısa zamanda hazırlık sürecini tamamlayarak siparişi teslim eder. Özellikle farklı şekillere sahip olan


Boyalı profiller


için farklı siparişler ile çakışmaması açısından mümkün olan en uzun süreçte bilgi verilmesi müşterilere mağduriyet yaşatmamak için yapılan önemli bir uyarıdır. Ayrıca profiller çok farklı boyutlarda olabilir. Uzunluk ya da en olarak cm cinsinden sipariş verilerek ürün temini yapılmaktadır. Bu nedenle sipariş öncesinde mümkün ise mimar ya da işin sorumlusu tarafından siparişler belirlenmelidir.

Boyalı Profillerde Standart Üretim Nasıl Olur?

Boya olarak sabit renk kiremit ve kırmızıdır. Boyalar su bazlı olarak üretilir. Bu nedenle farklı hava koşullarında bile direncinde herhangi bir değişiklik olmaz. Kullanılan boyaların kalitesi olması nedeniyle çok uzun yıllar aynı renk kullanılacağı için istenilen özel renk siparişleri uzun vade düşünülerek seçilmelidir. Standart üretimde boyut olarak en çok kullanılan şekil ve boyutlarda üretim yapılır.

Boyutlar boyalı ve boyasız profillerde değişiklik göstermez. Sektörde sadece profil üretimi yapılmaz. Sac ve boru gibi farklı tarzda pek çok metal işçiliği yapılmaktadır. Bu nedenle hem sac hem profil hem de farklı metal aletlere ihtiyacı olan firma ya da şahıslar tüm ihtiyaçlarını tek bir noktadan, Deha Metal’den karşılayarak zaman kazanır. Ayrıca boyanmış profil kullanımında zaman kaybı yaşanmayacağı için çok kısa sürede tedarik gerçekleşir. Bu nedenle zaman ve para kaybı yaşanmaz.


Profiller Hangi Sektörlerde Kullanılır?


Profiller her alanda kullanılabilir. Sadece bazı sektörler kullanımı minimal iken bazı sektörlerde devasa bir kullanım alanı vardır. Profiller dayanıklılık ve görsel anlamda bütün sektörlere ciddi katkı yapar.


– Mobilya sektörü içerisinde ayak yapımı ve kol üretiminde kullanılır.

– Otomotiv alanında araçların alt kısmının üretiminde tercih edilir.

– İnşaat sektöründe çatıların vazgeçilmez malzemesidir.

– Mimari sektörünün tüm alanlarında profil kullanımı yapılır.
– Elektronik sektöründe bilgisayar aksamları üretiminde, elektrikle çalışan cihazların yapımında kullanılır.

– Dekorasyon sektörünün içerisindeki hemen hemen tüm alanlarda kullanımı mevcuttur.

Profillerin kullanım alanları saymakla bitmez. Bu nedenle profil üretimi her zaman aktifliğini korur.

 


Profil ve Boyalı Profil Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Profil fiyatları genel manada ortalama bir seyirdedir. Farklı seçenekler ile üretilmiş profil seçenekleri farklı bütçelere hizmet eder. Kullanım alanlarına göre bazı sektörlerde yüksek kalite bazı sektörlerde ise orta kalite kullanım yapılması mümkündür. Örneğin; raf üretiminde hafif malzemeler için hazırlanacak malzeme ile ağır ürünlerin konulacağı rafı aynı profil malzemeden üretmek doğru olmayacağı için maliyetleri de farklı olacaktır. Boyalı profillerde ise standart boyanmış profillerde ücret farklı iken özel renk siparişlerinde astar boya ile boyanarak teslim edilen boyalı profillerde fiyat küçük oranda değişiklik göstermektedir. Deha Metal fiyatları tüm bu ayrıntılara rağmen piyasa fiyatları ve kalitesi ile karşılaştırıldığında oldukça makul olduğu görülür.