Çelik Hasırlar

çit hasırları

Çit Hasırları;

Çit hasırlar endüstriyel çalışma sahalarında başarım gösterme gücü, estetik açıdan mimari tasarımların zenginleşmesini…

detay
beton hasırları

Beton Hasırları;

Genel itibari ile Beton hasırları yapısal bir şekilde bulunmayan çatlak ve kırılmalar için dizayn…

detay
kafes hasırları

Kafes Hasırları;

Genel itibariyle Kafes hasır teller ile oluşturulmuştur. Perde yapısında bir yapıdır. Bu metalik perdeler genel…

detay

Çelik Hasırlar

Genel itibariyle çelik hasır S220 çeliğinden soğuk bir çekme uygulaması ile çekilip uygulanarak yapılan ve yüksek dayanma kuvvetine sahip olduğu için inşaat sektöründe kullanılan bir beton çeliğidir. Çelik hasır çubukları, genel itibari ile BST veya uluslararası standartlara göre oluşturulan karbon miktarı düşük normal demir’in soğuk ile ilgili işlemlerinin yapıldıktan sonra soğuk haddeden geçirilerek çekilmesi ve bu esnada özel olarak belirlenmiş uygulamalar ile imal edilir.

Çelik hasırların yapımı, genel itibarıyla çekme esnasında tamburlara sarılan çubukların otomatik bir şekilde doğrultma ve kesme işlemlerinin istenilen boyutlarda yapıldıktan sonra elektronik bir program sistemi şeklinde kaynak makinelerinde dokuması ile yapılır.

Deha metal, Yönetmeliğe göre çelik hasır üretimi Türk Standartları Enstitüsü’nün 4559 numaralı koduna göre uygun bir şekilde üretmektedir.

Kullanım Alanları?

Kat ile ilgili döşeme uygulamalarında betonarme katı döşemelerinin genişletilmiş yüzeyleri ve kalınlıklarının yetersiz olması şeklinde risk artar. Değişik bir hareketli ya da hareketli bir ekipman yükünün kaldırılmasına ve işçiliği ile ilgili uygulamalar mevcuttur. Toplu Konut yapıları gibi yaygın bir şekilde kullanılan Çelik hasırlar ile istenilen bir toplu konut malzemesi olma özelliği taşımaktadır. Toplu bir şekilde inşa edilen konutlarda zaman, hız, kontrol ve kalite oldukça önemlidir. Döşemeler ile ilgili simeteik bir açıdan döşenmesi kolaylık sağlar. Baraj ve kanallar ile çelik hasırlar özel olarak imal edilebildiğinden kanal ile ilgili uygulamalarda bükülmek suretiyle kullanılabilme olanaklarını sağladığı için bükme makinasına dahi gerek kalmadan çok seri bir şekilde kullanılabilir.

Ayrıca alt zemin bir şekilde kullanılan beton zemin betonları da alternatifleri itibariyle bulunmamaktadır. Donatı uygulamalarında mutlaka çelik hasır kullanılması gerekir. Betonun pahalı bir malzeme olmasından dolayı donatı betonun üzerine kullanılma özelliğini taşımaktadır. Özellikle de prefabrik yapılarda prefabrik materyallerin ince ve kalın halinde seri üretim malzemeleri olduğu için yüksek mukavemetli ve her hava koşullarına dayanıklı bir şekilde ekipmanlar ya da diğer aksamlar aracılığı ile üretim imkanı sağlamaktadır.

Genel Anlamda Kullanım Alanları

Kat döşemeleri gibi alanlarda özellikle de betonun geniş yüzeyli ve kalınlığının az olması gibi durumlarda kullanılır. Toplu konutlar, barajlar, kanallar, zemin betonları, prefabrik yapılar , metro inşaatları, beton boru üretimi, yol betonları, tünel kalıp sistemleri ve perde ve istinat duvarı gibi dev alanların yapımında ve imalatında özellikle de kullanılma kolaylığı sağlamaktadır.

Çelik hasır S220 çeliğinden soğuk bir uygulamanın çekilmesi yöntemi ile çekme sistemi ile yapılan ve yüksek dayanma gücüne sahip olduğu için piyasada genel itibarıyla geniş bir kullanım alanına sahip olmakla beraber, bireylere ya da kurumlara sağlamış olduğu kolaylıklar açısından oldukça önem arz etmektedir.

Deha Metal Ürünlerinin Kullanım Avantajları Nelerdir?

Genel itibariyle çelik hasır emniyet geriliminin normal standartlar olduğu inşaat demirinden yaklaşık iki kat kadar fazla bir iletkenlik sıralaması ve çelik hasır uygulamaları ile ilgili normal inşaatı demirine nazaran %50 civarında ağırlık tasarrufu sağlamaktadır.

Zamandan tasarruf avantajı ile çelik hasır uygulamalarında kullanılmakta olan malzemenin azalması ile plakalar halinde olması ve çok kolay bir şekilde taşınabilme olanaklarının sağlanması, montajının kolay olması gibi sebeplerle büyük ölçüde kolaylaştırma imkanı vermektedir.

Çelik hasır fiyatları işçilikten tasarruf avantajı ile ilgili özellikle de çelik hasır uygulamalarında normal bir demirden yapılan doğrulmaya çubukların tel bir şekilde kesilip pilye kırma ya da kanca yapı gibi uygulamalar ile bu döşemelere belirli aralıklar ile yerleştirilip birbirine bağlanmak gibi durumlar bulunmamaktadır. Çelik hasırın ise çok kısa bir süre içerisinde yüzde 60’a varan tasarruf sağladığı bilinmektDehametal.com. Dehametal.com adresinden tüm hizmetlere bakılarak en doğru karar verilebilir.