Dikdörtgen Profiller

Dikdörtgen Profiller

Günümüzde birçok sektörde birçok farklı firma tarafından kullanılmaktadır. Bu sektörlerden birisi de inşaat ve yapı sektörüdür. İnşaat ve yapı sektöründe üretilen ve pazarlanan ürünler sayesinde hayatımızda birçok kolaylık oluşmaktadır. Yapı malzemeleri üreten ve satan ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların ürettiği ve satışa sunduğu ürünlerden birisi de profillerdir. Bu profilleri, tecrübesiyle ve uzman kadrosuyla hizmete sunan Deha Metal, sektörde öncü firmalardan biridir. Bu profillerin en çok talep göreni ise dikdörtgen profil adı verilen kutu profillerdir.

Dikdörtgen Profil Nedir?

Söz konusu dikdörtgen profiller kutu profil olarak adlandırılmaktadır. Özellikle demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Deha Metal firmasında karşınıza çıkan dikdörtgen profil çeşidi, birçok amaçla kullanılan malzemelerdir. Yapılan inşaatların veya Deha Metal firmasının da vazgeçilmezi olan bu profiller, standart olarak 6 metre olmaktadır. Bir yapı malzemesi olan bu profiller üretim aşamasındayken teknolojiden faydalanmakta olup, en iyi kalite şeklinde üretilmek için oluşturulmaktadır. Standart boylarının dışında profil temini isteyen şahıs ya da firmalar olabilmektedir.

Buna istinaden, istenilen talebe göre 12 metrelik profiller oluşturulabilmektedir. Dikdörtgen profile kutu profil denmesinin sebebi, kutu şeklinde olması ve içerisinin de boş olmasıdır. Söz konusu kutu profiller, sektörde önemli bir yere sahip ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Alanında uzmanlık göstermiş Deha Metal tarafından üretilen bu profiller, ihtiyacınıza göre sizlere sunulmaktadır. Kutu profiller, kesilmiş ve soğuk haddeleme işleminden geçirilmiş bir şekilde üretilmektedir.

Dikdörtgen Profillerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Soğuk hadde merdanelerinden geçirilen dikdörtgen profillerin kullanım alanlarını açıklayacak olursak;

– En önemli kullanım alanı; inşaat sektörüdür.

– Çatı sistemlerinde kullanılmaktadır.

– Otomotiv sektöründe karşımıza çıkmaktadır.

– Beyaz eşya sektörü, kullanım alanlarından biridir.

– Yan sanayi sektörü de dikdörtgen profillerin kullanım alanlarından birisidir.

Bu ürünlerin üretimi, Deha Metal tarafından, isteklerinize göre özel boy ve özel kesim profiller olarak yapabilmektedir.

Dikdörtgen profillerin avantajları

Söz konusu kutu profillerin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları açıklayacak olursak;

– Dikdörtgen profillerin en önemli özelliklerinden biri dayanıklı olmasıdır.

– Bu profiller, uzun ömürlü olmaktadır.

– Talep edilen ölçülere göre şekillendirilebilmektedir.

Bu tür profillerde et kalınlığı olarak bilinen kalınlık 0.70 milimetre ile 8.00 milimetre arasında değişmektedir. Kullanılacak alana göre bu değerin kararlaştırılması daha uygun olacaktır.

Dikdörtgen Profil Fiyatları

Bir dikdörtgen profilin fiyatını öğrenmek için Deha Metal ile görüşme sağlamanız sizin yararınıza olacaktır. Sizin talebiniz doğrultusunda oluşturulabilen bu profillere en uygun değeri, işinde öncü ve tecrübeli olan Deha Metal firması verecektir. Dikdörtgen profil fiyatları, profilin et kalınlığı, talep edilen boyuta göre, ürünün ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Bu tarz sebeplerden dolayı, üretim aşamasındayken fiyatlar değişkenlik göstereceğinden, fiyat konusunda Deha Metal firmasından fiyat teklifi almanız sizin yararınıza olacaktır.

Dikdörtgen Profilin Genel Özellikleri

İnşaat ve yapı sektörünün en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan kutu profiller, endüstriyel açıdan en iyi ürünlerden birisidir. Alternatif uygulama alanlarına sahip olan bu profiller sayesinde, sağlamlık ve dayanıklılık sorularını aklınızdan çıkarmanız, yerinde bir hamle olacaktır. Dikdörtgen profillerin genel olarak işlevsel özelliklerini açıklayacak olursak;

– Uygulanabilme ve taşınma faktörleri oldukça kolay olduğundan, en işlevsel endüstriyel bir malzeme kategorisine girmektedir.

– Kullanım zenginliğine sahip bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

– Ergonomik bir kullanıma sahip olan bu ürünler, laboratuvarlarda, fabrikalarda, belli bir üretim yapan üretim tesislerinde rahatlıkla kullanılabilecek bir yapıya sahiptir.

– Ürün verimliliği en yüksek malzemelerden biridir. İşlevsel anlamda ve fonksiyonel anlamda birçok kolaylık sağlamaktadır.

– Uygulama yapılacak alana uygun bir biçimde hazırlanabilme özelliğine sahiptir. Söz konusu mekan veya alanların uygulanacak bölgelerine göre kolayca optimize edilebilmekte olan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.