Dkp Saclar

Dkp Saclar

Dkp sac çok yönlü bir demir ve çelik ürünüdür. Buz dolapları ve çamaşır makineleri gibi ev eşyalarından otomotiv endüstrisine, ofis malzemelerine, aydınlatma armatürlerine ve galvanizli kaplama ürünlerine kadar hayatımızın birçok yerinde ham madde olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, dkp levhası kara ve demir yolu malzemeleri veya inşaat malzemelerinde birçok alanda kullanılabilir.

Levha yöntemi adı verilen sıcak sıvı çeliğin katılaşması sonucu oluşan yassı demir çelik bir üründür. Ortaya çıkan yarı mamul ürün, sıcak haddehanede haddelenir, daha sonra rulo şeklinde veya düz plakalarda satışa sunulur. Bu şekilde üretilen sac ürünler 1.50 ila 20 mm ölçülerinde üretilir. Ancak dkp sac ürünleri 0.30 ile 2 mm arasında üretilmektedir.

Deha Metal Dkp İçeriği

Duvar kalınlığı değişse de, siyah tabakayı ve Dkp tabakasını ayıran tek özellik aralarındaki renk farkıdır. İster haddeleme, sıcak haddeleme veya soğuk haddeleme olsun, ortaya çıkan ürünler aynıdır. Ancak kimyasal özellikleri arasında bir fark vardır. Sıcak haddeleme sayesinde, levhaların uzunluğu uzatılır ve ürün incelir. Buna ek olarak nihai ürün sac olarak adlandırılır ve genellikle rulo halinde satışa sunulur.

Tokluk ve süneklik gerektiren uygulamalar için uygun dkp tabakasının derin çekme fonksiyonu tercih edilmesinin ana nedenidir. Kolay şekillendirme ve kaynak direnci dkp saclar ürünlerini beyaz eşya endüstrisinin önemli parçalarından biri haline getirmiştir. Emaye kaplamaya uygun ürünler çoğunlukla mutfak gereçlerinde kullanılır. Bunların dışında, bu ürün gemi yapımı, asansör yapımı, kimya ve gıda endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Demir Çelik firmaları, sıcak haddelenmiş saclar, galvanizli saclar, paslanmaz saclar, trapez saclar, kutu profilleri gibi geniş ürün yelpazesi ile çelik endüstrisindeki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürün ve ekipmanlarla profesyonel yaşamınızı kolaylaştırıyorlar.

Genel Uygulama Alanları

Soğuk şekillendirmeye uygun derin çekme kaliteleri otomotiv endüstrisinde, dayanıklı ev aletleri endüstrisinde, mutfak eşyaları, radyatörler ve havalandırma ekipmanlarının imalatında, direncin, dayanıklılığın ve sünemesi arzu edilir. Aynı zamanda otomotiv ve beyaz eşya sektöründe yaşlanmaya karşı dirençleri, üstün şekillendirilebilir özelliği ve iyi kaynaklanabilmesi özellikleri ile ayırt edilen ekstra derin çekme işlemine uyarlanan nitelikler kullanılmaktadır. , belirli beklentileri karşılamayı amaçlayan uygulamalarda.

Otomotiv endüstrisinde ve yan sanayide, gelişmiş kaynaklanma özelliği iyi şekillenmesi birleştiren, düşük karbonlu ve mikro alaşım yöntemiyle üretilen yüksek mukavemetli, düşük alaşımlı çelik kaliteleri kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra tek veya çift ateşlemesiyle kullanılan emayeyi kaplamak için uygun derin çekme özelliklerine sahip çelikler, mutfak eşyaları tencere, fırın ızgaraları gibi

Özellikleri

Tokluk ve süneme gerektiren uygulamalar için uygun dkp levhalarının ana damgalama fonksiyonu tercih edilmesinin ana nedenidir. Dkp sac levhalar kolay şekillendirme ve kaynak tutma fonksiyonu bu dkp levha ürünlerini beyaz eşya endüstrisinde olmazsa olmaz parçalardan biri haline getirmiştir.

Dkp tabakası emaye kaplamak için uygun olduğundan, genel olarak mutfak eşyalarında kullanılır. Bunların dışında, gemi inşa, asansör inşası, kimyasallar ve gıda endüstrilerinde bu ürün yaygın ve sürekli olarak kullanılmaktadır.

Deha metal sanayi alanında faaliyet gösteren müşterilerimizin her biri farklı ihtiyaç ve beklentilere sahip taleplerini karşılamak için sıcak haddelenen çelik ürünlerinin kullanım alanlarını geniş bir yelpazeye çıkarıyoruz.

Deha Metal İle Yüksek Performans

Soğuk bükme ve şekillendirme uygulamalarında, derin çekilmiş çelik kalitelerinde ve mükemmel performansa sahip otomotiv endüstrisi için yüksek mukavemetli mikro alaşımlı çelik kaliteleri sunuyoruz yüksek mukavemet gerektiren uygulamalarla sonuçlanır.

Tekerlek ve şase çelikleri, otomobilin ana girişi olan hem yüksek mukavemet hem de üstün şekillendirilebilir özellik gerektiren tekerlek ve şase parçalarının üretiminde kullanılmak üzere ürün portföyümüzde yer almaktadır.