Galvanizli Profiller

Galvanizli Profiller

Galvaniz ,özellikle paslanmaya karşı yapılan bu işlem dışarıda, her çeşit hava koşulunda çalışacak metallerin ömrünün uzatılması amacıyla yapılmaktadır. Galvanizleşmiş metale kromat kaplanırsa metalin ömrü uzar. Demir malzeme galvanizlenmeye uygun olacak şekilde yapım aşamasında tasarımı yapılmalıdır. Yani galvaniz profiller uzun ömürlüdür ve antipaslı profillere oranla daha çok kullanılmaktadır.

galvanizli profiller galvaniz sacdan üretilmektedir. Bunun yanında siyah profillerin sonradan daldırma yapılması metodu ile de üretilebiliyor. Ancak böyle üretilen galvaniz profiller uzun süreli olmuyor. Bundan dolayı galvaniz sactan yapılan veya sıcak daldırma olarak üretilen ürünler seçilmelidir. Üretilen galvaniz profillerin kalitesi DX51 bir kalitedir.

Galvanizli profiller bir çok inşaat projesinde, dış cephe kaplaması, makine yapımında, dekorasyon için bir çok iç mekanda, havuz ve jakuzi gibi ıslak zeminlerde profil kullanımı gereksiniminde ve çelik konstrüksiyon çelik çatılar vs. gibi yapılarda, demir doğrama dalında, en mühimi ziraat ve tarımcılıkta sera kurulumunda oldukça fazla kullanılmaktadır. Galvanizli profiller standart profillere galvanizleme metodunun uygulanmasıyla yapılır. Galvaniz boru ne demek sorusunun cevabından önce galvanizleme işleminin ne olduğunu bilmek gerekmektedir. Galvanizleme işleminin uygulanma maksadı daha çok paslanmanın önüne geçmektir. Galvanizleme işlemi için daha çok en yaygın yöntem profillerin bir çinko banyosuna daldırılması ile yapılan sıcak daldırma galvanizleme yöntemidir. galvanizli profil standart profil ürünleriyle benzer niteliklere sahiptir fakat bunların galvanizli olması pek çok farklı avantajlar sunar. Oval profil ve kare profil ürünlerinin standart hallerine ilaveten galvanizli halleri mevcuttur. Bu galvanizli profil ürünleri direncin ve dayanıklılığın mecburi olduğu yerlerde kullanılırlar. Bu profil ölçüleri içerisinde ihtiyaçlarınıza dönük çözüm bulabileceğiniz çeşitli ölçüler bulunmaktadır.

Deha Metal’de Galvanizli Profiller

Galvanizli profiller çeşitli boyutlarda ve ebatlarda olabilirler. Deha Metal ihtiyaçlara en uygun galvanizli profil ürününü bulmayı sağlayabilir. Galvanizli profiller daha çok inşaat firmasında ayrıca direnç ve dayanıklılık için kullanılır. Galvaniz profil ağırlıkları seçeceğiniz ürünün tasarımına göre değişiklik gösterebilir. Deha Metal, galvanizli borular nitellikleri ve faaliyet yapılarıyla ön plana çıkan ürünleri kişilere sunmaktadır. Galvanizli borular firmaları içerisinde bulunan Deha Metal kişiye özel galvanizli borular boyutları bulundurmaktadır. Galvanizli borular kalitesi ile ön plana çıkan Deha Metal bunun yanında galvanizli borular türleri ile de dikkat çekmektedir. Deha Metal çok çeşitli ebatlarda ve şekillerde galvanizli profil üretimi yapılabilir. Alıcılarına hızlı ve güvenilir olarak ürün tedariki sağlamaya çalışır. Stoklarda bulunmayan ebatlar için teslimat süresine uyum sağlayacak biçimde planlama yapılır. Galvaniz profil imalatçıları içerisinde yer alan firma kişilere profesyonel çözümler bulmaktadır. Bunlar, galvanizli boruların ölçüleri ve galvanizli boruların ağırlıkları ile bireye özgün şekilde sunulmaktadır.

Kutu profiller ham halde olan ya da antipaslı şekilde yapılan ürünlerdir. Bunun dışında ise galvaniz sacdan kaynaklı şekilde imal edilen kutu profiller de yapılmaktadır. Galvaniz daldırma sistemindekilerin tersine galvaniz profillerde doğrudan galvaniz sacdan imalat söz konusudur.

Kullanım Alanları

Galvanizli profiller, makine üretimi ve inşaat sektöründe çok sık kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin ıslak zeminde kaymaması ve neme dayanıklı olması inşaat sektöründe yer alan gereksinimler yönünden büyük avantajdır. Bununla birlikte ziraat endüstrisinde galvanizli profil kullanımı çok yaygındır.

– İnşaat bölümünde dış cephe için ekstra dayanıklılığın mecburi olduğu yerlerde galvanizli profiller kullanılır.

– Neme karşı dayanıklılığın olması gerektiği alanlarda galvanizli profiller seçilir.

– Sıcak ve soğuk olarak kendini ayarlayabilen bir ürün olduğu için makine yapımında galvanizli profiller kullanılabilir.

– Galvanizli ürünler dayanıklı yapıları vasıtasıyla dekoratif amaçlar için kullanılabilen pek çok ürün içerisinde bulunur.