Genişletilmiş Saclar

Genişletilmiş Saclar

Teknolojinin gelişmesi, bütün sektörlerde geleneksel yöntemlerin değişmesine sebep olmuştur. İşler eskiden olduğu gibi zor ve zahmetli olmaktan çıkmış, artık her şey daha pratik hale gelmiştir. Bu durum da en çok inşaat sektörüne yaramıştır. Önceden zahmet ve uzun zaman isteyen işler gelişen sanayinin de etkisi ile çok kolaylaşmıştır. Kullanılan malzemeler daha dayanıklı ve uygun fiyatlı hale gelmiştir. O malzemelerden birisi olan genişletilmiş sac, inşaat firmalarının en çok kullandığı malzemelerden birisidir. Paslanmaz malzemeden üretilen bu saclar, hafif, dayanıklı ve uzun kullanım ömrü olmasından dolayı tercih edilirler. Oldukça da geniş bir kullanım alanı vardır.

Özellikleri

Genişletilmiş saclar, sunduğu harika özelliklerden dolayı inşaat firmalarının favori malzemelerinden birisidir. Oldukça geniş bir kullanım alanı olması ve kullanılacak bölgeye göre farklı malzemelerden üretilebilmesi en büyük avantajlarından birisidir. Örneğin bu ürün asma tavanlarda kullanabileceği gibi zemin, kaplama, havalandırma ve dekorasyon alanlarında da kullanılabilir. Yüksek mukavemete sahip olması ve kullanılacak yüzeye göre farklı malzemelerden üretilebilmesi bu ürünün çokça tercih edilmesinin nedenidir. Asma tavanların hafif olması gerektiği için burada alüminyumdan yapılıp, zemin veya yürüme platformlarında çelikten üretilebilir. Ayrıca farklı renklerde üretimi mümkün olduğu için dekorasyon malzemesi olarak sıkça kullanılır. Deha Metal uzman ekibi ile her ihtiyacınıza yönelik ürünü en kısa zamanda teslim etmeyi bir misyon haline getirmiştir.

Üretim Aşaması

Her üründe olduğu gibi genişletilmiş saclarda da, teknolojinin en son trendleri kullanılır. Bu yüzden uygun maliyetli, uzun ömürlü ve çevreci ürünler olurlar. Kullanılan alaşımlar sayesinde boyutlarına göre oldukça hafif yapıları vardır. Bu sayede nakliye gibi zahmetli konular, firmalar için birer eziyet olmaktan çıkar. Esnek yapıları sayesinde, ihtiyaç doğrultusunda belirli şekilleri alabilirler. Bu yüzden kullanım alanları oldukça geniştir. Deha Metal de ürettiği hafif ve esnek genişletilmiş saclarla firmaların en büyük sorunu olan nakliyeye çözüm getirir.

Kullanım Alanları

Farklı malzemelerden ihtiyaç doğrultusunda üretilebildiği için oldukça geniş bir kullanım aralığı vardır. Delikli yüzeyi sayesinde ışık ve hava geçirebildiği için sıkça havalandırma malzemesi olarak tercih edilir. Buna benzer olarak üretim aşamasında farklı renklerde tasarlanabildiği için dekorasyon olarak kullanılabilir. Genellikle binaların dış yüzeylerinde sıkça kullanılır. Sağlam yapıları sayesinde her türlü hava durumuna karşı uzun ömür sunar. Ayrıca esnek yapısı sayesinde belirli koşullarda rahatça uzayabilir.

Deha Metal’in Ürettiği Genişletilmiş Sacların Avantajları

Genişletilmiş sacların tercih edilmesindeki en büyük nedenler; hafif olmaları, uygun fiyatları, ihtiyaç duyulan ortama göre üretilebilmeleridir. Mesela tavan için kullanılacak bir malzeme hafif bir alaşımdan üretilebileceği gibi zemin veya sağlamlık isteyen başka bir konumda daha güçlü alaşımlardan üretilebilir. Sadece bu alanlarla da kısıtlı değildir, göze hitap eden bir yapıya sahip olduğu için dekorasyon amacı ile sıkça kullanılır. Farklı renkler ile üretilebildiği için istenilen ortama şıklık da katabilir.

Sağladığı Kolaylıklar

Geleneksel malzemelerin aksine genişletilmiş saclar inşaat firmalarına büyük kolaylıklar sağlar. İsteğe göre üretilebildiği için kullanım alanları oldukça geniştir. Hafif yapıları sayesinde nakliye, firmalar için bir sorun olmaktan çıkar. Sağlam yapıları her türlü ortamda uzun kullanım ömrü sunar. Ayrıca tek parça metal şekillendirilerek üretildiği için kaynakla yapılan benzer ürünlere göre güçlüdürler. Son olarak üretimi tamamen otomasyon olarak, gelişmiş cihazlar tarafından yapıldığı için insan kaynaklı hatalar bulunmaz.

Ne İçin Bu Kadar Çok Tercih Edilir?

Firmaların genişletilmiş sacları bu kadar çok tercih etmesinin oldukça fazla sebebi vardır. Öncelikle tamamen otomasyon sistemlerle üretildiği için maliyetleri düşüktür. Haliyle satış fiyatları da benzer malzemelere göre çok uygundur. Dış yüzey ve bahçe çitleri gibi kullanım alanlarında oldukça güvenlidir. Çünkü delikleri ayak, parmak veya tırnak bile giremeyecek kadar küçüktür. Bu yüzden tırmanmak olanaksızdır. Bu yüzden sıkça tercih edilir. Siz de ihtiyacınıza yönelik genişletilmiş sacın fiyatını öğrenmek için bu sayfadan iletişime geçebilirsiniz.