Heb Demirleri

Heb Demirleri

Çelik konstrüksiyon yapılar özellikle son yıllarda çok tercih edilmeye başlanan yapı çeşididir. Çelik konstrüksiyon yapılar çelikten üretilmiş profillerden yapılan bir sistem üzerine oturtulmuş, kolon ve kirişler yardımıyla ayakta durması sağlanan yapılardır. Uzun yıllar boyunca kullanım garantisi veren çelik yapılar bir çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Kurulum kolaylığı sayesinde kısa sürede teslimatı yapılabilen yapılar sayesinde geleneksel yapı yöntemlerinin dışına çıkılmaya başlanmıştır.

Deprem Bölgeleri İçin İdeal Kullanım

Çelik konstrüksiyon yapılar özellikle dayanıklı ve genelde tek katlı yapılar olmasından dolayı son yıllarda özellikle deprem bölgelerinde kullanım için tercih sebebi olmuştur. Türkiye’nin ileri ve orta derece deprem bölgesi olması da çelik konstrüksiyon yapıların dayanıklılığı sayesinde çok uzun yıllar kullanılabileceği garantisi vermesi, insanların ilgisinin bu yapılara yönelmeye başlamasını sağlamıştır. Çelik konstrüksiyon yapıların üretiminde mimari ve mühendislik harikaları yaratılmaktadır. Böylece geleneksel yapılarda oluşturulmuş evlere oranla çok daha hızlı kurulan çelik konstrüksiyon yapılar insanların tercihini kolaylaştıran unsurlardandır. Ayrıca geleneksel şekilde yapılan yapılar ile karşılaştırıldığında çelik konstrüksiyon yapılar çok daha uygun fiyata kurulmaktadır. Kurulumu çok daha kolay olan çelik konstrüksiyon yapılarda yüz yıla kadar yaşam garantisi sağlamaktadır.

Çelik Yapılarda Isınma

Çelik konstrüksiyon yapılar için insanların aklında nasıl ısınırız gibi sorular mevcuttur. Çelik konstrüksiyon yapıların en önemli özelliklerinden bir tanesi de yapının yalıtımının çok iyi yapılmasıdır. Böylece ısı kaybı olmayan çelik konstrüksiyon yapılarda ısınma da çok rahat bir şekilde sağlamaktadır. Farklı alanlarda yaygın kullanım sağlayan çelik yapılar ev dışında, okul, fabrika, atölye gibi kurumlarda da kendini göstermektedir. Kurulumunun çok kolay ve hızlı olması sayesinde çelik konstrüksiyon yapılar kişilerin tercih sebebi olmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Yapılarda Kullanılan Malzeme

Çelik konstrüksiyon yapılar için kullanılan çelik malzeme diğerlerine göre farklı olmak zorundadır. Dayanıklılığın esas alındığı çelik konstrüksiyon yapılar için kullanılan profiller normalde kullanılan profillerden farklıdır. Çelik konstrüksiyon yapılarda taşıyıcı profillerin çok dayanıklı olması gerekmektedir. Bu yüzden çelik konstrüksiyon yapılarda kullanılan yapı malzemeleri de diğer sektörlerde kullanılan yapı malzemelerinden farklı olmak zorundadır. hep demirleri çelik konstrüksiyon yapılar da çok kullanılan demir çeşitlerinden bir tanesidir. Farklı ebatlarda, ağırlık ve kalınlıklarda olan HEB demirleri yapının dayanıklılığı için en önemli etkendir. HEB demirlerinin korozyona uğramayan yapısı da çelik konstrüksiyon yapılar da kullanılmasını sağlayan önemli etkenlerden bir tanesidir.

100 milimetreden başlayarak 1000 milimetreye kadar olan HEB demiri çelik yapılar için 100 milimetrelik HEB demirleri gövde kalınlığı 6 milimetre, yanak kalınlığı 10 milimetre, köşe kalınlığı 12 milimetre ağırlığı ise 400 kilogramdır/ metredir. Yine farklı ağırlıkları bulunan HEB demirleri yapı profilleri içinde en çok kullanılan profillerdendir. Böylece çelik konstrüksiyon yapılarda güvenle kullanılabilme özelliğine sahiptir. HEP profiller çelikten üretilen yapılar için olmazsa olmaz parçalardır. Çelik konstrüksiyon yapılarda tüm yapı, profiller üzerinde olduğu için çelik profillerin son derece dayanıklı ve kullanışlı olması gerekmektedir. Bu yüzden HEB profil demirleri de Deha Metal tarafından farklı ağırlık ve ebatlarda üretilerek çelik konstrüksiyon yapılarda işlevsel olarak kullanılabilmektedir.

Heb Yapı Demirlerinin Farklı Kullanım Alanları ve DEHA Metal

HEB yapı demirleri profil grubunda yer alan demirlerden bir tanesidir. Çelik konstrüksiyon yapıların neredeyse her aşamasında kullanılmaktadır. Ayrıca HEB yapı demirleri tarım makinaları imalatında, otomotiv sanayinde ve otomotiv sanayinin yan sanayilerinde kullanılabilen bir demir çeşididir. HEB yapı demirlerinde demirin kilogram fiyatı; demirin ebatına, boyutuna göre değişerek farklı fiyatlarda olabilmektedir. Çelik yapıların her alanında kullanılan HEB yapı demirleri çelik yapılar için olmazsa olmaz niteliktedir. HEB yapı demirleri Deha Metal firmasında istenilen ölçülerde temin edilebilir.