HİZMETLERİMİZ

Profil Lazer Kesim;

Profil lazer kesim, metal malzemelerin hassas bir şekilde kesilmesini sağlayan gelişmiş bir teknolojidir. Bu makalede,…

detay

Boru Lazer Kesim;

Boru lazer kesim, boru ve tüplerin hassas bir şekilde kesilmesini sağlayan gelişmiş bir teknolojidir. Bu makalede …

detay

Abkant Büküm;

Abkant büküm, metal şeritlerin özel olarak tasarlanmış bir makine yardımıyla bükülmesi işlemidir. Şerit, makine …

detay

Tasarım Desteği;

Lazer kesim tasarım desteği, Deha olarak sizlere sunduğumuz bir hizmettir. İleri teknoloji ve uzmanlıkla bir …

detay
profil-kesim

Boru Kesim;

Birçok sektörde hizmetini sunarak demir çelik ve boru gibi her alanda daha hızlı, daha güvenilir ve daha kaliteli…

detay
özel-boy-üretim

Ozel Boy Uretim;

Deha Metal boya üretimi sırasında numune alan, fiziksel kontroller yapan, uygulama öncesi ve sonrası boyanın…

detay
boru-kesim

Profil Kesim;

Çelik parçalarının belirli bir şekilde oluşturulmasına profil kesim denilmektedir. Profil kesim uygulamaları…

detay
rulo-dilme-kesim

Rulo Dilme Kesim;

Rulo dilme kesim işlemleri ile ilgili ağırlık, genişlik, çap, ya da kullanıcıların istedikleri malzeme kalitesine göre…

detay
rulo-sac-kesim

Rulo Sac Kesim;

Metal ürünlerin levha biçimindeki durumlarına sac adı verilir. Endüstriyel şekilde işlenmek sureti ile rulo haline…

detay
sac-bukum

Sac Bukum;

Gelişen teknoloji günümüzde en çok firmalara yaramıştır. Eskiyen geleneksel yöntemleri kullanmak yerine…

detay
boru-kesim

Sac Kesim

Endüstri, gelişen teknolojinin etkisi ile durmadan kendisini yenilemiştir. Bunun faydaları saymakla bitmeyeceği…

detay

Hizmetlerimiz

Kurulduğu günden bu yana, tüm yatırımlarını gelişen teknoloji ve müşterinin ihtiyaçlarına göre şekillendirip hayata geçirdi. Bu doğrultuda deha metal, kapsamlı bir modernizasyon gerçekleştirdi.

Deha Metal Kesim Dilme İşlemleri

Deha metal’ de, çelik hanede üretilip, haddehaneye gelen kütükler, öncelikle tavlama işlemi için fırına alınır. Hadde tav fırını, atmosfer ve sıcaklık kontrollü yürüyen tabanlı bir fırındır. Fırında tavlanan kütükler, haddelemeden önce birinci tufal temizleme ünitesinden geçirilir. Tavlama sırasında yüzeyde oluşan ve tufal adı verilen oksit tabakasından arındırılır.

Tufalden temizlenen kütükler, blok haddeye transfer edilir. Blok hadde sistemi, iki yönlü çalışabilen, bir çift merdaneden oluşuyor. Haddeleme ekseni sabittir. Hadde ayağı, sisteme kayıtlı ayarlar sayesinde her paso için otomatik olarak uygun kalibreye kayar.

Blok haddede işlemi tamamlanan kütükler, kontinü haddeye transfer edilir. Mevcut son kontinü hadde grubunun önüne, yeni bir ara kontino hadde grubu daha oluşturulur. Kontinü hadde grupları boyunca üç farklı noktada ikincil tufal temizleme yapılır. Böylece haddeleme sırasında oluşan ikincil oksitlerde temizlenerek, ürün yüzey kalitesi arttırılır. Ürün kalitesi, Deha metal ile ürün kalitesi yüksek seviyelerde seyreder.

Deha Metal Özel Boy Üretim

Deha metal, özel boy üretim hizmetiyle müşterileri memnun etmektedir. Deha metal’ de ürün hazırlama aşaması şu şekilde seyreder. Üretilen her çubuk, kontinü hadde sonundaki lazer sistemli anlık boyut ölçüm cihazı tarafından kontrolden geçirilir. Ölçüler, anlık ve geriye dönük olarak sistemden takip edilir. Haddede üretilen çubuklar, soğutma ızgarasına gelir. Soğutma ızgarasında malzeme istifleme özelliğiyle birlikte ızgara girişinde bulunan kapaklar, çubukların kontrollü soğuması için kullanılır. Kontrollü soğutma ile çubuklarda, daha homojen bir sertlik elde edilir. Izgaranın ardından çubuklar taşlı testere veya soğuk makasla müşterinin istediği boylarda kesilir. Sonraki işlemler için paketlenir.

Yuvarlak çubuklar soğuduktan sonra, kumlama ve doğrultma işleminden geçer. Ürün bu işlemlerin ardından, tahribatsız muayene yönteminden geçmek üzere test ünitelerine gönderilir. Yüzde yüz yüzey hata ve iç hata kontrolü yapılan test ünitelerinde çalışılır. Lama çubuklar ise, gözle kontrol edildikten sonra paketlenir ve sevkiyata hazır hale getirilir. Tüm bunların yanında hizmeterimiz bunlarla da sınırlı kalmıyor.

Yerinde Teslimat

Müşteri memnuniyeti gözeten Deha metal, yerinde teslimat uygulaması ile bu memnuniyeti hat safhalara taşımayı başarmış. Bu noktada sunduğu hizmet ile müşterilerine zamandan tasarruf sağlıyor. Her anlamda müşterilerine yönelik çalışma prensipleri edinmiş olan firma, gelişimlerine bir yenisini daha ekliyor.

Hedefleri Karşılamaya Hazır

Deha metal, yatırımlarını sürdürmeye devam edecek. Müşteri portföyünü genişletecek. Deha metal, her zaman güvenilir ve ürün kalitesi yüksek bir iş ortağı olmayı başaran bir kuruluş. Teknolojik gelişmelere paralel olarak yürüttüğü yatırım politikasıyla, müşterilerinin hedeflerini karşılamaya hazır.