Kafes Hasırları

Kafes Hasırları

Genel itibariyle Kafes hasır teller ile oluşturulmuştur. Perde yapısında bir yapıdır. Bu metalik perdeler genel itibariyle kasılma ve aşınma gibi durumları ortadan kaldırabilmek amacıyla paslanmaz çelikten üretilmektedir. Kaynaklanmış hasır tel çeşitli şekillerde meydana getirilebildiği gibi birçok farklı amaç için de üretilmektedir.

Paslanmaz çelikten kafes telin birçok kullanım alanı ve faydası vardır. Sıklıkla tarım alanında ve endüstriyel sektörde kullanılmakla beraber inşaat alanında da kullanım alanı bulmaktadır. Genel itibariyle altyapı projeleri ya da ticari alanlarda bulunan konut alanlarını da bu listeye ekleyebiliriz. Paslanmaz çelikten kafes tel, aynı zamanda yüzme havuzlarının ya da rögar bacalarının, tünellerin ve park alanlarının inşasında da kullanılmaktadır.

Güvenlik açısından da kafes tel oldukça önem arz etmektedir. Bu amaca uygun bir çok çeşit ve desen de kullanıcılara sunulan kafes tel, bireylerin yaşadıkları yerlerde güven içinde kalmalarına fırsat vermektedir. Farklı yüksekliklere sahip olan kafes tellerin genel itibariyle internet sitelerinde siparişi verilebilir.

İnsanlara sunmuş olduğu hizmetlerin başında güvenlik meselesi gelmektedir. Aynı zamanda hasır kafes ile bina açıklarını kapatmak ya da böcek ve diğer hayvanların da binalara girmelerine engel olmak amacıyla kullanılmaktadır.

Kaynaklı kafes, tel inşaat sektöründe ve birçok kullanım alanında tercih edilmektedir. Yolların ve otobanların döşenmesinde kullanılan önemli bir gereçtir. Havalimanlarının, pistlerin ya da kaynaklı bir şekilde oluşturulmuş hazır kafeslerin yardımı ile inşa edilmesi söz konusudur.

Piyasada üretilen ya da sunulan birçok kafes tel türü mevcuttur. Bunların arasında özellikle de paslanmaz çelikten imal edilmiş olan kafes telleri en sağlam olanlarıdır. Bu açıdan duruma bakıldığında tarım ve hayvancılık alanlarında sıklıkla kullanım alanı bulunan hasır kafes tel, özelliklede tel panelleri sağlam ve her hava koşullarına dayanıklı olduğu için Türkiye genelinde tarım ve hayvancılık sektörü başta olmak üzere inşaat ya da diğer sektörlerde genel imalat, genel pazarlama kategorilerinde piyasa değeri bulmaktadır.

İnce çubuk çapları ve dar göz aralıkları ile kullanılabilen hasır ipler genelde 100 ila 200 santimetre ölçülerinde üretildiği gibi farklı ölçülerde de düz ya da eğik bir şekilde üretilebilir.

Ölçü Birimleri

Standart olan kafes hasırları genel itibariyle multiface yani ön galvanizli sıcak daldırma galvanizli ve soğutulmuş siyah tellerden 100 x 200 cm ebatlarında üretilebileceği gibi bireylerin talepleri doğrultusunda da siparişe göre üretim ebatları ve üretim şekilleri mevcut olmaktadır.

Kafes Hasırlar Nerelerde Kullanılır?

• Park ve bahçe duvarlarının etrafında kullanılması

• Çit ve korkuluk amacıyla kullanılması

• Elektrik, kablo kanallarında kullanılması

• Sehpa içinde çelik hasırla ile birlikte kullanılması

• Reklam standı ve kaba eleklerde kullanılması

• Çiçekli alanlarda kullanılması

• Madeni mutfak eşyalarında kullanılması

• Basketbol ve tenis sahalarının etrafında kullanılması

• Tavuk, kuş ve hayvan kafeslerinde ya da küçük ebatlı çiftliklerin etrafında kullanılması

Deha Metal Firması Kafes Hasır Fiyatları

Türkiye ekonomi piyasasında hasır ile ilgili gerek imalat gerek pazarlama sektöründe faaliyet gösteren yüzlerce firma bulunmaktadır. Kafes hasır fiyatları bu firmaların üretirken maliyet ve satarken kâr amaçlarını göz önünde bulundurarak oluşturulan fiyatlara göre değerlendirilir.

Deha metal fiyat politikası ile ilgili olarak genel itibariyle kafes hasırların imalatında kullanılan malzemelerin ithal olup olmadığı ile ilgili fiyat arttırıcı ya da azaltıcı öğelerin yanı sıra özellikle de pazarlamada nakliye komisyonları ya da işçilik ücretleri gibi temel değerlerin ve hasır maliyetlerine eklenmesi ile oluşturulacak ortalama bir fiyatın Türkiye hasır fiyatları ortalaması olarak değerlendirilmesi öngörülmektedir.

Genel itibari ile bir durum değerlendirmesi yapıldığında Kafes hasırları dayanıklı olduğu için Türkiye’de bulunan bütün hava koşullarına uyum sağladığı için gerek içeride gerek dışarıda özellikle de dışarıda kullanım alanı çok geniş olmakla beraber özellikle de yağmurda, çamurda ve korunaklı alan ihtiyacı ortaya çıkan alanlarda tercih edildiği için oldukça sık kullanılan bir üründür.