Köşebentler

Köşebentler

Köşebent boya yapılması gerektiğinde boya ustaları tarafından kullanılır. Bu işlem öncesi alçı sıva yapılması gerekir. Burada sıvaların daha keskin olması ve düzgün olması için köşebentler devreye girer. Daha çok kolon ve kiriş gibi merkez noktalarda kullanılır. Buraya koyulan köşebentler daha sağlam olmasını sağlar. Burada kullanılan köşebentler saç metalleri olmaktadır.

Genellikle fiyatları uygun paslanan ürünlerdir. Ancak ihtiyaca göre paslanmaz üretilen çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar için çelik yapıda paslanmaz köşebentler üretilir. Bu ürünleri ticaret ve sanayi alanlarında tercih ederler. Bunun yanında makine ve teçhizat yapımında da kullanılmaktadır. Köşebentler geniş bir ürün yelpazesini temsil eder.

Paslanmaz Çelik Köşebentler:

Çelik köşebentler Paslanmaz yapıda üretilen köşebentler. Bu ürünlerinde genellikle hurdalara sıcak haddeleme yöntemi uygulanarak üretilir. Kullanım alanları oldukça geniştir. Paslanma yapmaması gereken birçok alanda kullanılır. Bu alanlara örnek olarak gıda, gemi, kimya, otomotiv, mutfak, petrokimya sanayileri örnek verilebilir.

Önceleri L şeklinde üretilirken günümüzde iki kenarı birbirine eşit olarak da üretilmekte. Yüzeyleri mat bir görünüme sahiptir. Paslanmaz levhaların kıvrılması ile üretilir. Bu ürünler yüksek korozyon direncine sahiptir. Bu şekilde kendini koruyan, onaran ve kalıcı değerde olan bir metal demek mümkündür.

Köşebentlerin Faydaları:

Köşebentlerin faydalarını genel olarak incelemek gerekebilir. Köşebentler kullanılırsa hatlar hem daha düzgün hem de daha sağlam olmaktadır. Genellikle köşelerde ve merkezlerde kullanılır. Bu bölgeler darbelere ve aksiliklere daha çok maruz kalabilmekte. Bu sebeple kullanılması olası bir darbeye karşı alanda kırılma olmamasını sağlar. Bu sebeple kullanılması tercih edilmelidir.

Paslanmaz köşebentlerin yani paslanmaz çelik yapıdaki köşebentlerin faydalarına arasında uzun ömürlü olması ile başlanabilir. Köşebentler genelde paslanma yaşar. Bu ürünlerin kullanımı diğerleri gibi faydalar sağlasa da paslanmaz özelliği sayesinde daha uzun ömürlüdür. Kullanılan alanda çok uzun süreler paslanma görülmez ve kırılma yaşanmaz.

Köşebentler Neden Paslanır:

Köşebent yaptırılacağı zaman kaliteli ve iyi bir marka tarafından üretildiği bilinen malzemeleri kullanmak gerek. Köşebentler demir ile yapılan malzemeler olması sebebi ile nemli ve rutubetli ortamlarda paslanır. Bunun olabileceği ortamlar için plastik köşebentler ya da paslanmaz çelik köşebent kullanımı önerilir.

Öncesinde saç köşebent yapılan alanda paslanma yaşanmış olabilir. Böyle durumlarda köşebent sökülüp atılır ve yerine yenisi takılır. Bu tercih edilmezse, paslı alanların alçısı kazınabilir. Bu işlem sonrası bir antipas kullanılması gerekir. Antipas sürümü sonrası kuruması beklenir ve yeniden alçı sürme işlemi yapılır.

Köşebent Ölçüleri:

Köşebentler eşitkenar köşebent olarak ya da çeşitkenar köşebent olarak üretilmektedir. Bunlara iki ucu eşit üretilmiş veya üretilmemiş olarak tanım yapmak mümkün. Eşkenar köşebentler boyutları, EN10056-1: 1998 standardına göre belirlenir. Tolerans değerleri, EN10056-1: 1994 standartlarındadır. Yüzey durumu ise EN10163-3 2004 standardındadır.

Çeşitkenar köşebentlerin de boyu, tolerans değerleri ve yüzey durumu standartları aynıdır. Burada örnek ölçüler verilebilir. Eşitkenar köşebentler L 25x25x3, L 25x25x4, L 250x250x35 şeklinde olabilmektedir. Çeşitkenar köşebentler de ise boyutlar, L 100x65x7, L 100x65x8, L 200x100x15 şeklinde olabilir.

Deha Metal Köşebent Fiyatları:

Köşebentler yapıldıkları malzeme, malzemenin kalitesi, kullanım alanı, ihtiyaç olan boyutlara göre fiyat farklılıkları görülür. Burada oldukça kaliteli malzemeleri uygun fiyatlara sunan Deha Metal firması ön planda.Firma bu konu üzerinde uzun zamandır hizmet vermekte. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kişilere en iyi hizmeti sunmaktalar.

Örnek bir fiyat açıklaması yapmak gerekirse 25×35 bir köşebent yaklaşık olarak 3,50 TL olarak söylenebilir. Ancak oldukça değişkenlik gösteren köşebent fiyatları için Deha metal üzerinden teklif alarak en doğru fiyat bilgisine ulaşılabilir. Site üzerinden iletişim bilgileri görüntülenebilir. Deha Metal ile iletişime geçerek her türlü bilgiyi almak mümkün.