Kutu Profiller

Kutu Profiller

Çeliğin, üreticiler tarafından birbirinden farklı şekilerin verilmesi, bu çelik profilleri alan firmalar tarafindan oldukça memnuniyetle karşılanmaktadır. Çünkü bu metal profillere şekil verilmesi, bu profillerin mimari alanlarda, elektronik ortamlarda, otomotiv sektöründe, mobilya sektöründe ve tekstil sektöründe kullanılmasına maddi avantajlar sağlamaktadır. Çeliğe üreticiler tarafından verilen sekilerden bir tanesi de kutu profil şeklidir. Birden çok yerde kullanılabilen kutu kutu profiller profiller, standart ölçüde ve boyutta üretilerek, müşterilere sunulmuş ve onlar buna büyük bir ilgi göstermiştir.

Kutu Profil Nedir?

Kutu profiller, üreticiler tarafından çeliği, dikdörtgen ve kare olmak üzere iki şekilde üretilmesidir. Bu profillere, üreticiler tarafından kare ve dikdörtgen sekilerinin verilmesinin yani sıra, paslanmaz ve uzun yıllar kullanım sağlamak için iyi bir kaliteye uygun olarak yapılmıştır. Belirli bir ölçüye ve boyutta göre üretilen kutu profiller, daha güvenli çalışma ortamlarına neden olmaktadır. Bu da kutu profil alan firmaların memnuniyetini artırmıştır. Kutu profiller, kullanılacak ortamlara göre fiyatlarda değişiklik gösterebilmektedir. Ancak bu kutu profillerin, cepleri fazla yaktığı anlamına gelmemektedir.

Kutu Şeklindeki Profiller Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kutu profil, almak ihtiyacınız olduğunda ilk önce, seçeceğiniz firmayı iyi araştırmak ve o firma hakkında gerekli bilgiye sahip olunmalıdır. Ayrıca kutu profil alırken firmanın güvenilir olduğundan emin olunması gerekmektedir. Çünkü profillerin, paslanmaz ve uzun yıllar kullanımı oldukça önemlidir. Eğer istenilen ölçüde ya da boyutta profil arıyorsanız, müşteriye özel üretim yapan firmalar tercih edilmelidir.

Kare Kutu Profil Nedir Ve Nerede Kullanılır?

Kutu şeklindeki profiller arasında yer alan, bu profillere kare şeklinin verilmesiyle en çok mobilya sektöründe, nakliye sektörü, direk ve sütün gibi alanlar için tercih edilmektedir. Kara profillere galvanizleme işlemi uygulanarak, profillerin paslanmasını engellemenin yanında uzun yıllar dayanıklı kalmasını sağlamaktadır. Kare profil, Gemi yapımında, çatı yapımında, nakliye imalatında ve makine imalatlarında sıkça tercih edilmektedir. Kare profiller, standart bir ölçüye ve boyutta uygun olarak üretilmektedir. Ancak firmanın müşteriye odaklı kutu profil olmasından dolayı, kişiye özel ölçülerde ve boyutlarda da üretim yapması siz konusu olmaktadır.

Deha Metal Dikdörtgen Kutu Profil Nedir Ve Nerede Kullanılır?

Dikdörtgen profiller, kutu şeklinde ilan profillerin bir çeşididir. Dikdörtgen profiler, kare profiller gibi kullanılan alanlarda benzerlik göstermektedir. Bu profiller otomotiv sektörü, imalat sektörü ve mobilya sektörü gibi alanlarda sıkça tercih edilen profil çeşitlerindendir. Dikdörtgen profile uygulanma galvanizleme işlemi sayesinde, bu profillerin paslanmasını engellemek ve uzun yıllar kullanılmasını sağlamaktadır. Birden çok etkiye dayanıklı olarak tasarlanan bu profil modeli, herkesin istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak ve onların isteklerine uygun modeller mevcuttur. Ancak bu dikdörtgen kutu profilini uzun yıllar kullanmam için, kullandığınız alana uygun olması gerekmektedir.

Deha Metal Kutu Şeklindeki Profillerin Özellikler Nelerdir?

Üreticiler tarafından şekillendirilen bu çelik bantların, firmalar için önemli derecede avantaj kare kutu profil sağlamıştır. Kutu görünümlü profillerin özelliklerinden bazıları şunlardır;

Kutu görünümündeki profiller, belli kalıp ve ölçülere uygun olarak üretilmektedir.

Kutu görünümünde olan profiller, kare kutu profiller ve dikdörtgen kutu profiller olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Bu kutu profiller en çok ticaret ve sanayi alanlarında kullanılmaktadır.

Normal bir kalitede olan çelik bantlarının üreticiler tarafından şekil verilerek, daha dayanıklı ve kaliteli bir hale gelmesin sağlanmıştır.

Ayrıca soğuk ve sıcak çelik bantlarından, teknoloji alanlarda ileri derecede faydalanılmasıdır.

Güvenli firmalarda yer alan kare ve dikdörtgen profil ürünlerinde, yüksek kalitede ki çeşitleriyle ihtiyaçlarınıza uygun bir düzeyde, profil bulmanız mümkündür.

Kişiye özel kutu profil üretimi yapılmaktadır.