Levha Saclar

Levha Saclar

Genel itibariyle Levha saclar yassı haddelenmiş bir şekilde bulunan bir üründür. Rulo haline getirilebilen ana malzemelerden elde edilir. İmalatı ya da otomotiv sanayisi gibi çok çeşitli alanlarda yassı uygulamalarda levha sac kullanılmaktadır. Levha sac geniş alanları kaplayabilmek amacıyla ve ince düz özelliği biçimlerde bulunur. Levhalar, genel itibari ile endüstrilerde ve onarım bakım işlerinde kullanılır.

Levha sac, genel itibarıyla birçok uygulamada kullanma alanı olan endüstriyel bir işlem aşamasından sonra oluşturulan ince ve yassı metal parçacıklardan oluşur. Levha saclar, düz levha şeklinde ya da büyük rulolar biçiminde bulunan levhaların genel itibariyle alüminyum, nikel, titanyum, bakır, altın, gümüş ve platin gibi çeşitli metal uygulamalarında İmalat ve tedarik edebilme potansiyeline sahiptir. Levha sac ebatları ve levha sac ağırlıkları, bireylerin ihtiyaçlarına ve siparişlerine göre özel olarak belirlenip imal edilebilir.

Sac levha türlerinin imalatında saçların bükülmesi, şekillendirilmesi, artırılması, derin çizimi gibi ya da ütülenmesi, kırılması ve kesilmesi gibi uygulamalar yapılır. Bütün bunlar elde edilmek istenen levha saclara göre değişiklik gösterebilir.

Levha Sac Ürünlerinde Metal Farkı

Levha sac ürünlerine kişilerin ya da kurumların ihtiyaçlarının meydana gelmesinden sonra tedarikçilerin ya da üçüncü kişilerin firmaya verecekleri levha le ilgili ağırlık, ölçüm, uzunluk ya da çeşitli ebat ve biçimdeki kriterlerin belirlenmesinden sonra firma almış olduğu sipariş doğrultusunda imalat aşamasına geçer.

Firma, almış olduğu iş ile ilgili 0 zamanında teslimat garantisi vermektedir. Ayrıca rekabetçi fiyatlandırma politikaları sebebiyle kullanıcıların uygun fiyat seçeneklerinden yararlanmasını sağlar. Her çeşit ürünün bulunabileceği müşteriyi memnun etme perspektifinde hizmetlerin sunulması amaçlanır. Ürün kalitesi ile ilgili sürekliliğin elde edilmesi amaçlanır. Levha imalathanesi olan firma, güvenilir ve kaliteli hizmet sunar.

Levha Sac Kullanım Alanları Nelerdir?

En başta otomotiv sektöründe kullanılan levha saçlar, daha çok kamyon ve otomobillerin kaportalarının üretiminde kullanılmaktadır. Bu saclar, aynı zamanda uçak, vagon, lokomotif gövdelerinin imalatında da kullanılma alanı bulmaktadır. Bunlara ek olarak özellikle de levha saclar otomobillerin ve kamyonların panel kısımlarında kullanılır. Kargo kamyonlarının panel bölümlerinde levha saclarının kullanılması mümkündür. Özellikle de tren vagonlarında ve lokomotiflerde levha sacların kullanım alanı vardır. Ev ya da işyerlerinde kullanılan buzdolapları ya da dondurucu gibi beyaz eşyalarda levha sacların değerlendirilmesi ile meydana getirilmesi mümkündür. Çöp kutularının üretiminde kullanılmaktadır.

Metal bir şekilde oluşturulan dolapların ve hallet kutularının imalatında levha saçlar kullanılmaktadır. Uçaklar ve helikopterler gibi dev hava araçlarının levha saclar ile ilgili kullanım alanları vardır.

Fonksiyonel Özelikleri Nelerdir?

Bu ürünün yüksek dayanıklılığı ve durağan kapasitesi sayesinde uzun ömürlü bir şekilde kullanım avantajları sunmakla birlikte ürün maksimum verimi arttıran bir etkiye sahiptir. Ayrıca levha saclar kolay bir şekilde kesilebilen ve farklı formatlarda kullanılabilme kabiliyetine sahip olduğu için üst düzey bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır. fonksiyonel özellikleri itibari ile öne çıkan başlıklar ise yüzeylere tutunabilen ve durağanlık ile üst düzey sağlamlık ürünü olması şeklinde sıralanabilir. İhtiyaçlar doğrultusunda farklı ebatlarda üretilmesi ve rulo şeklinde katlanılabilir olması avantajlarının yanı sıra kargolama ya da bir yerden başka bir yere postalama olanaklarını rahatça sunması

Isı değişikliği ya da sıcaklık ile ilgili değişikliklerin meydana gelmesinden sonra ortaya çıkabilecek çizilme ya da aşınma gibi durumlara karşı dayanıklılık göstermesi, kullanım alanını oldukça genişletmiştir. Özellikle de geniş ürün çeşitliliği ve alternatif kullanım olanaklarını bireylere ve kurumlara sunmasından dolayı oldukça tercih edilmektedir.

Deha Metal İle İhtiyaçlarınızı Karşılayın!

Levha sac özellikle de güneş ışınlarının dik açıyla gelmediği daha çok geniş bir açı ile geldiği Doğu Anadolu Bölgesi’nin yüksek kesimleri başta olmak üzere Doğu Karadeniz’in bazı illerinde de evleri korumak amacıyla kullanılır. Yukarıda sayılan bütün hizmetler ve daha fazlası Deha Metal firması tarafindan taraftarafından yerine getirilmektedir.