Oval Profiller

Oval Profiller

Tanımına bakıldığında içi boş yapısal çelik ürünler olarak yapıldığı görülmektedir. Oval profiller mekanik uygulamalarda ve inşaatlarda kullanılabilmektedirler. Genel olarak çok yönlü olarak bilinmektedirler ve bu tercih edilmelerini sağlayan en büyük avantajdır. Oval profil ölçüleri ve oval profil ağırlıkları çeşitlilik göstermektedir. Her kullanım alanı için uygun bir ölçü bulunmaktadır.

Üretiminde paslanmaz çelik ve galvanizli maddeler kullanılabilmektedir. Üretiminin her aşamasında kalite kontrol gerçekleştirilir ve genellikle uzun süreli kullanım için uygundur. Çoğunlukla dekorasyon ve ev eşyaları sektöründe kullanımı gözlenmektedir.

Düz Oval Profil Bağlantı Çeşitleri Nelerdir?

Namlu kelepçeli E-Z flanş bağlantısı: Fabrikada monte edilebilen veya saha montajı için gevşek olarak müşteriye gönderilebilen bir çeşittir. Bir set iki E-Z flanşı ve bir varil kelepçesinden oluşmaktadır. Saha montajı için montajı gerçekleştirecek kişi E-Z flanşını boruya ve bağlantı parçalarına bağlar. Daha sonra iki flanş birleştirilir ve namlu tutturulur. Burada dikkat edilmesi gereken spiral boru ve bağlantı elemanlarının her iki ucuna flanşların sabitlenmesidir.

Standart oval profil bağlantısı: Profilden profile yapılan bağlantılarda kullanılırlar. Birleşme borusu bölümlerinin içinde kayan bir bağlantı kullanılarak yapılır. Bir durdurma boncuğu bağlantıda ortalamayı sağlamak için tam ortada bulunur.

Oval Profilin, Deha Metal Tarafından Belirtilmesinde Fayda Görülen Yararları Nelerdir?

Oval profiller standart dairesel profilin aksine pek çok kullanım avantajına sahiptirler. Oval profil şekli tercih edilen eksende kullanıldığında, yuvarlak profilden daha güçlü olduğu için, şekil bozukluğu veya bükülme yaşanma olasılığı daha azdır. Aynı zamanda daha kompakttır ve profil daha az depolama alanı kaplamaktadır. Bu özelliği sayesinde sınırlı alana sahip mekanlar için daha iyi bir seçenek oluşturmaktadır.

Bunlara ek olarak oval profillerin şekli daha aerodinamik olduğundan gaz salınımı yapan borular için de ideal bir seçenek olarak görülmektedir. Oval profillerin diğer faydalarına bakıldığında maliyeti azalttığı ve estetik olduğu da fark edilmektedir.

Maliyet Tasarrufu: Arttırılmış mukavemet ile oval profil daha hafif göstergeleri kullanabilmektedir. Bu da kullanıldığı işletme için harcamalarda azalma anlamına gelmektedir. Buna ek olarak kaynak yapılırken oval profilin düz tarafı duvar düzleştirme ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Bu bölümlerin doğrudan düz taraf ile birleştirilmesi imalat maliyetini azaltır.

Estetik: Oval profillerin şekli, modern stiller için daha kullanışlı bir görünüm sağlamaktadır.

Oval Profilin Kullanım Alanları Nelerdir?

Oval profiller çok yönlü kullanıma sahip olduklarından pek çok yerde kullanılabilmektedir. Bunlara örnek olarak evler, alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, havaalanları ve diğer halka açık alanlar da gösterilebilir. Ayrıca oval profiller birkaç ürün için hem dahili hem de harici olarak kullanılabilmektedir. Bu ürünler el, duvar ve tutma rayları, sandalye ve diğer ev eşyaları parçaları, sütunlar ve direkler, kapı kolları, kulplar ve sokak levhaları olarak listelenebilir.

Oval Profil Fiyatı Deha Metal’de Nasıl Hesaplanır?

Oval profil fiyatları hesaplanırken göz önünde bulundurulan pek çok değişken vardır. Bu değişkenler şu şekilde sıralanabilir:

1-Üretimde kullanılan malzeme cinsi

2-Üretimde kullanılan malzemenin kalitesi

3-Üretimde kullanılan malzemenin miktarı

4-Müşteri tarafından istenen oval profil ölçüleri

Bu değişkenler dikkate alınarak oval profil fiyat hesaplaması gerçekleştirilmektedir. İhtiyaçtan ihtiyaca ve siparişe göre değişiklik gösteren fiyatlar da oval profil ölçütleri gibi geniş bir yelpazeye sahiptir. Oval profil sipariş edilecek firma ile görüşmeden net olarak cevaplanamayacağını belirtmek gerekir. Ancak oval profil fiyatlarının karşılaştırılmasının yapılabileceği internet siteleri bulunmaktadır. Bu sitelere ek olarak farklı firmaların internet siteleri üzerinden de bu firmalar ile iletişime geçilerek fiyat bilgisi alınabilmektedir. Fiyat bilgisini edinmenin en etkili yolu fiyat bilgilerini firmadan almaktır.