Özel Şekilli Profiller

Özel Şekilli Profiller

Özel şekilli profiller, standart profillerden değişik bir biçimde temel bölümlerinin çeşitli şekillere dönüştürülmüş uygulamasıdır. Uygun özel şekilli profil için hizmetler verilmektedir. Özel şekilli profiller ilei lgili ihtiyaç olduğu endüstrilerin temel gereksinimlerinden biridir. İster konut ister ticari inşaat sektöründe kullanılan özel şekilli profiller, önemli bir yere sahiptir.

Özel Şekilli Profil Mamüllerinde Deha Metal Farkı

Şirketler, ürünleri imal ederken üretim maliyetlerini düşürmek için çeşitli fırsatlara başvururlar. Bu sebeple düşük maliyetli fakat kaliteli bir ürün gerçekleştiren şirketler rekabet ederken avantaj elde ederler.

Kullanıcılar için düşük maliyetli fakat kaliteli bir imalata yanıt oluşturmaya hazır olan firma, özel profil alternatifleri ve çeşitkenar profil mamüllerinde metal farkını kullanıcıların hizmetine hassasiyetle sunmaktadır.

• Özel şekilli profil mamülleri, küçük ya da büyük bütün projeler için uzun süreli bir kullanıma uygun olacak şekilde hazırlanmaktadır.

• Yüksek kaliteli ve güvenilir hizmet felsefesi ile firma müşterilerine en uygun hizmeti sunmaya çalışmaktadır.

• Özel şekilli çelik profil imalatı, kalite kontrol merkezi’nin esas alınması ile üretilen her ürünün kaliteli olmasına özen gösterilir.

Özel şekilli profil mamüllerinde uygun fiyat politikası uygulama sayesinde kullanıcılara en iyi fiyat seçenekleri sunulmaktadır.

• Büyük ya da küçük bütün projeler için özel şekilli profillerin tedariki mümkün olmaktadır.

Özel Şekilli Profiller

Özel şekilli profiller, gelişmiş rulo şekillendirilmesi sistemleri kullanılarak üretilmektedir. Ürünler, İnşaat endüstrisi, otomotiv sanayisi ve nakliye sektöründe yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Özel şekilli profiller, gereksinime bağlı bir şekilde üretilen ürünler olduğu için kullanım alanları değişkenlik gösterebilmektedir. Özel şekilli profil imalathanesi olarak hizmet veren firma bütün mamüllerini uzun soluklu bir şekilde kullanmaya devam edilmesini sağlar.

Basit özel şekilli profillerden çetrefilli ve paslanmaz çelik olan bütün ürünlere kadar, farklı her müşterinin yüksek kalitede fakat ekonomik bir şekilde oluşturulmuş uygun şekil ürünlere sahip olmalarını sağlamaktadır.

Gelişmiş üretim tesisleri aracılığı ile rulo şekillendirme, presleme, damgalama, kaynaklama, bükme ve kesme gibi bütün iş ve işlemler gerçekleştirilir.

Profiller, kullanıcıların gereksinimleri göz önünde bulundurularak oluşturulmaktadır. Bu şekilde müşterilerin tasarım ve üretim ile ilgili bütün problemlerine en etkili çözümler sunulmaktadır. Birbirinden çeşitli olan özel şekilli profiller imal edilerek bütün bu problemlere yanıt aranır.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Özel şekilli profiller, genellikle mobilya sektöründe kullanılmaktadır. Bu şekilli profiller, belirli bir mamüllere ek bir şekil verebilmek amacıyla oldukça kullanım alanı yaygındır. Özel şekilli profiller, yapıların istenilen şekilde elde edilmesine yardımcı olur.

• Otomotiv sanayisi ve savunma teknolojisi özel şekilli profillerinin sıkça kullanılmış olduğu alanların başında gelir.

Mühendislik-mimarlık projelerinde özel tasarımların uygulanması ve desteklenmesi amacıyla özel şekli profiller kullanılmaktadır. Mobilya sanayisinde ürünlere şekil verebilmek amacıyla özel şekilli profillerden yararlanılır. Demir çelik endüstrisinde standart olmayan biçimdeki mamullerin imal edilmesinde özel şekilli profillerden faydalanılır. Köprüler gibi devasa yapıların meydana getirilmesinde özel şekilli profillerin kullanımı oldukça yaygındır.

Özel şekilli profiller imal edildikten sonra bireysel ya da kurumsal bazda hizmet veren firmalar da kullanılmak üzere çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bazı alanlarda tam mamul olarak esas ürün niyetiyle kullanılırken bazı alanlarda ise yardımcı mamul ya da preslenme, renklendirme, biçimlendirme ya da burkma gibi çeşitli faaliyetlerin meydana getirilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Makalenin başında da belirtildiği gibi özel şekilli profiller ile ilgili ihtiyac duyan bireyler ya da firmaların yapmaları gereken şey oluşturulmuş whatsapp iletişim hatlarından ya da elektronik posta adreslerinden ihtiyaçları doğrultusunda gereken ebat, kilo, ağırlık ve uzunluk ya da kullanılacak alanın ölçülerini firmaya verdikten sonra imalat aşamasına geçilecektir. İmalat aşaması boyunca tedarikçiler, işlemler ile ilgili 24 saat boyunca istedikleri bilgileri alabilirler.