Profil Kesim

Çelik parçalarının belirli bir şekilde oluşturulmasına profil kesim denilmektedir. Profil kesim uygulamaları genellikle ürünler için uygun sayılabilecek olan makinelerden destek sağlanarak tezgahlar üzerinde gerçekleştirilir. Makinelerin tipleri farklı çeşitlere ve kalınlık derecelerine sahip olan çok fazla sayıda farklı metal çeşidi olabileceği için farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle, tüm kesim aşamalarının ve kesim çeşitlerinin aynı görünümde olmaları ve aynı şekilde yapılabilmesi mümkün olmayacaktır. İstenilen kategorilere özel olarak kesim işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Deha Metal Firmasında Çelik Profil Kesim için Ne Tarz Hazırlıklar Yapılır?

Çelikler kesilmeden önce iyi bir şekilde kesilecek parça boyutuna yakın parçalara ayrılmalıdır. Profil kesiminde gerekli görülen hassas kesim için çelik üzerinde herhangi bir kalıntı kalmaması sağlanır. Çelik profil kesimleri üretim zamanlarının azaltılması için avantajlı olacak durumları sizlere sağlamaktadır.

DEHA METAL’DE PROFİL KESİM ÇEŞİTLERİ

Oksi Profil Kesim Nedir?

Oksi, lazer ve plazma gibi kesim makineleri çelik profil kesimleri için kullanılan bir tür kesim çeşididir. Makinelerin profil kesimlerinde farklı çeşitler ortaya çıkar. Çelik malzemeden iki boyutlu profil kesimi yapılacağı anda oksi çelik profil kesimi üretim biçiminden yararlanabilirsiniz. Oksi çelik profil kesimi üretim biçimi en fazla 300 milimetre kalınlığa sahip olan çelik maddeler için ve ısının endişeye sebebiyet vermediği ve tam korunak sağladığı durumlar için gerçekleştirilen ideal bir çelik profil kesim yöntemidir.

Plazma Profil Kesim Nedir?

Karbon metaller ve paslanmaz çelik profiller kesileceği anda plazma profil kesim işleminden de faydalanabilirsiniz. Çeşitli metal kalınlıklarına ve ya farklı metal sınıflarına uyumlu olan bu yöntem daha az ısı sağlamaktadır. Elektrikle yüklenmiş basınçlı gaz işlemi kullanıldığı için bozulmalar meydana gelmez ve hata seviyesi en aza indirilir. Profil kesim işlemlerinin kendi içerisinde farklı avantajları bulunmaktadır. Bu tarz seçim yapılacağı zaman bütçeniz ve ihtiyaçlarınıza uygun hareket etmeniz tavsiye edilir. Deha Metal ile bu isteklerinizin karşılığını rahatlıkla bulabilirsiniz. Böylelikle işlemlerden daha fazla fayda sağlayabilirsiniz.

Çelik Profil Fiyatları

Çelik profil genellikle gelişmiş ülkeler ve deprem kuşağında bulunan bazı ülkelerde sıkça tercih edilmektedir. Bu profillerin kolay bir şekilde şekillendirilmeleri sebebiyle değişik tasarımlar ve gerekli mukavemet değerlerine uyumlu olarak mimari projeler gerçekleştirilebilmektedir. Deha Metal adlı firmada fiyatlandırma aşamasında profil üzerine uygulanan işlemler öne çıkmaktadır.

Uygulanan çeşitli işlemlere göre farklılık gösterebilmektedir. Çelik yapı profilleri diğer çeşit olan ağır çelik yapılara göre %40 varan kg avantajı gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte kullanılan malzemelerin ağırlıklarını düşürdüğü gibi maliyetleri de aynı oranda askeri düzeye indirmektedir. Bu sebeple kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir.