Galvanizli Borular

Galvanizli Borular

Galvanizli borular, galvaniz kireçlenme veya paslanmayı önlemek için boruları çinko ile kaplama yöntemidir. Galvanizleme çelik borulara sıcak daldırma ile yapılır ve borular çinko ile kaplanır. Bu şekilde borularda pas ve kireçlenme önlenir. Ek olarak, bu yöntemle boruların uzun süre kullanılması garanti edilir. Dünyanın en yaygın ürünleri olan ve dayanıklılıkları nedeniyle tercih edilen galvanizli boruları üretilip satılmaktadır.

Galvanizli Boru Nedir?

Galvanizli boruları, galvaniz türlerinden biri olan çeliğin sıcak daldırma yöntemi ile çinko ile kaplanmasıyla elde edilen ürünlerdir. Ancak, ilk önce galvanizlenecek çeliğin özellikleri incelenmelidir. Çelik fosfor ve silikon açısından zenginse, galvanizlenebilir. Günümüzde galvanizli borular, yağışa karşı üstün dirençlerinden ötürü yaygın olarak tercih edilmektedir.

Şirketler, müşterilerin bu tercihlerini karşılamak için kaliteli galvanizli boruları satışa sunmaktadır. Ürünler paslanmaya karşı son derece dayanıklı olduğundan uzun yıllar kaliteli olarak kullanılabilirler. Ayrıca sıcaklık değişikliklerine ve neme karşı direnç sağlarlar. Ayrıca bu ürünler neme ve yüksek basınçlara karşı çok dayanıklıdır.

Birçok alanda kullanılan galvanizli borular yaygın olarak kullanılmaktadır, çünkü diğer boru tiplerinden daha dayanıklı ve ekonomiktir. Galvanizli boruların geri dönüşüm için uygun olduğundan, birçok kez kullanılabilir. Borular dayanıklı olduğundan, su ve gazın monte edildikleri alana sorunsuz bir şekilde taşınmasını garanti ederler.

Deha Metal Galvanizli Boruların Özellikleri

Galvanizli borular dayanıklı oldukları ve paslanmayı önledikleri için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, bu ürünlerin düşük maliyetleri tercih oranlarını arttırmaktadır. Galvanizli boru ürünleri inşaat sektöründe tercih edilmektedir, çünkü borulara ihtiyaç duyulan alanlarda paslanma ve kireçlenme yapmazlar.

Kimyasal özelliklerinden dolayı elektrik direklerinde yaygın olarak kullanılırlar. Galvanizli borular bayrak direği yapımında kullanılmaktadır. Fabrikalar ve okullar gibi alanlarda dayanıklı oldukları için kullanılırlar. Yangın koruma tesislerinde, tesisatlar uzun yıllar dayanıklı olmasını ve kireçlenmemesini sağlamak için tercih edilir. Havalandırma sistemlerinde de kullanılabilirler.

Diğer Kullanım Alanları

Galvanizli borular suya dayanıklı ve paslanmaz olduğu için denizcilik uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Isı değişimlerine ve neme karşı dirençleri nedeniyle gaz hatlarında kullanılabilirler. Galvaniz borular klima üretiminde de kullanılabilir. Tarım makinelerinde paslanmadığı için kullanılabilirler.

Galvaniz borular, köprülerin ve üst yapıların altındaki dayanıklılıklarından dolayı kullanılabilir. Yük dirençleri ve uzun hizmet ömürleri nedeniyle demir yolları inşa ederken galvanizli borular tercih edilir. Petro-kimya sektöründe kullanılabilirler.

Liman yapımında paslanmaz çelik özellikli galvanizli borular tercih edilmektedir. Galvanizli boruları depolarda ve hangarlarda nemi önlemek için kullanılabilir. Bu borular otomotiv endüstrisinde de kullanılabilir.

Bu alanlarda yaygın olarak kullanılan galvanizli borular gerekli olan çeşitli alanlarda da kullanılabilir. Ayrıca, galvanizli boru ürünleri müşteriler tarafından fiyat açısından paslanmaz çelik borudan daha uygun fiyatlı oldukları için yaygın olarak tercih edilmektedir. Galvanizli borular, içme suyunun evlere ve yerlere temiz bir şekilde aktarılması nedeniyle su borularında kullanılır.

Suyun taşınması sırasında hiçbir şekilde zararlı maddeler üretmeden suyun temiz bir şekilde taşınmasını sağlarlar. Galvanizli boruları altyapı çalışmaları için gerekli alanlarda da kullanılabilir. Ayrıca, galvanizli boruları kullanıma bağlı olarak 50 yıla kadar dayanabildikleri için tercih edilmektedir.

Galvanizli Boru Fiyatları

Fiyatlandırma aşamasında bir kaç hususa dikkat çekmek gereklidir. Bu özellikler

dış çap, boru çapı, ağırlık, et kalınlığı, boru tipidir. Bir borunun çapını inç cinsinden, dış çapını ve et kalınlığını mm cinsinden ve ağırlığını kg cinsinden ifade ettikten sonra galvanizli borunun birim fiyatı ortaya çıkar.

Deha Metal müşteri portföyleri için çalışmalar yürüttüğünden galvanizli boru fiyatlarında mevcut piyasada var olan rakiplerinden daha kaliteli ve daha ucuza satış yapmaktadır. Bu sayede müşteriler alımlarından memnun kalmaktadır. Galvanizli boru ürünleri satın almak ve fiyatlarını bilmek isterseniz ilgili Deha Metale başvurabilir ve bilgi alabilirsiniz.