Trapez Saclar

Trapez Saclar

Trapez sac, iki şekilde üretilmektedir; galvaniz ve alüminyum. Bunların yanında coil coating, boyalı veya boyasız olarak farkı boyutlarda üretimi de bulunmakta. Tek katlı ısı yalıtımsız olarak çift katlı arasında ısı yalıtım malzemesi serilmesi ile ısı yalıtımlı olur. Isı yalıtımları daha çok çatı ve duvar uygulamaları için kullanılır. Bu alanlarda hem dış cepheyi korur hem de yaptırılan yalıtım sistemini korur.

Kolay taşınabilir trapez saclar için montaj işlemi pratiktir. Bu saclar uzun ömürlü, dayanıklı, taşıması ve uygulaması basit bir uygulamadır. Maliyeti oldukça düşüktür. Her alanda kullanımı kolay bir malzeme olduğundan ekstra masrafları olmaz. Uygulama işlemi de hızlı bir biçimde tamamlanabilmektedir.

Trapez Sac Kullanım Alanları:

Tek kat trapez çatı, cepheler, sanayi yapıları,askeri yapılar, sosyal yapılar, spor tesisleri gibi alanlarda kullanılır. Bunun yanında şantiye yapıları, hiper marketler, alışveriş merkezleri gibi yerlerde de kullanılır. Çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Maliyeti, yararları düşünüldüğü zaman tercih edilme sebepleri anlaşılabilir. Hem koruyu hem yalıtıcı demek mümkün.

Boyalı trapez saç ise dubleks kaplama olarak bilinmektedir. Burada boya ve çinkonun oluşturduğu sinerjik etki bu saclar için 2 kat koruma sağlar. Bu malzemeler de aynı alanlar için kullanılmakta. Tek farkı da daha uzun ömürlü olması ve renk farklılıkları ile güzel bir görünüm sağlaması. Daha çok tercih edilen bir malzeme olabilmekte.

Modüler Sistem Trapez Saç Uygulaması:

Modüler sistemde trapez saç atölye ortamında ön üretim yapılarak hazırlanır. Sonrasında monte yapma işlemi uygulanır. Bu yöntem ile yapılan trapez sac uygulaması iş bittiğinde sökülüp başka yere taşınabilen bir sistemdir. Bu yöntemde malzemenin ve yapılacak alanın zarar görmesi minimum düzeyde olmaktadır.

İlk yapıldığı zaman diğer sisteme göre daha pahalı gelebilir. Ancak bu irin tekrar tekrar kullanıldığı zaman diğerine göre daha ekonomik olmaktadır. Bu yöntem ayrıca görünüş ve sağlamlığı acısından da tercih sebebi olmaktadır. Uygulanan alandaki dış görünüşün mutlaka prestij kazandıracağı düşünülmelidir. Kaliteli ve hoş görünüm tercihi için ve maliyet adına bu sistem tercih edilebilir.

Sabit Sistem Trapez Sac Uygulaması:

Bu uygulama diğerinden farklı olarak yapılacak yerde hazırlanır ve uygulanır. Düz sert zeminler üzerine yapılabilir (toprak zemin, beton zemin). 3,00m aralıklarla kutu profil direklerden, 2 veya 3 sıra yatay profil kayıtlardan oluşmaktadır. Bu metal karkas üzerine trapez sac levhaların vidalama işlemi uygulanır. Bu şekilde uygulama işlemi tamamlanmış olur.

İlk yapım maliyeti modüler sisteme göre daha uygundur. Ancak bu sistemde deformasyon ve zarar daha fazla olmaktadır. Hemen görülen bir zarar olmasa da diğer sistemdeki kadar dayanıklı değildir. Bu durum sebebi ile bir süre sonra yeniden yapılması, hasarların giderilmesi gerekebilir. Bu maliyetin daha fazla olmasına sebep olmaktadır.

Deha Metal Trapez Sac Fiyatları Nelerdir?

Trapez saclar kalınlıklarına ve kalitesine göre fiyatlarında farklılık gösteren malzemeler. Hemen fiyat söylenmesi pek doğru değil. Kullanım alanına göre seçilecek malzeme, uygulama sistemi sipariş verilecek firma gibi durumlar fiyat farklılıkları yaratır. Deha metal burada en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla kişilere hizmet vermektedir.

Deha metal oldukça güvenilir ve geniş bir hizmet alanına sahip. Eğer fiyat bilgisi alınmak isteniyor ise, Deha metal orjinal sayfasına girilmeli. Orada istenilen sac malzemesi için teklif almak mümkün. Kişilerle her konuda iletişim sağlayarak müşterilerin memnuniyetini ön planda tutar.. Bunun dışında ödeme yöntemleri için site üzerinde yer alan iletişim bilgilerinden ulaşarak daha doğru fiyatlar almak mümkün.